A KÜRT új vállalati innovációs projektjében felhő alapú technológiára fejlesztenek megoldásokat – jelentette be az IT-biztonsági társaság. Nem kisebb vállalatokkal lépnek versenyre ezzel, mint az Amazon vagy akár a Google. A társaság bizakodó: a talán túlzottan ambiciózus cél ellenére, a tények azt mutatják, hogy a kis hazai vállalatoknak is van helyük a nemzetközi technológiai fejlesztési versenyben és színtéren.
A cloud-computing előkelő helyen szerepel az információ-technológiai napirenden az utóbbi években, és a piaci előjelekből úgy tűnik, ez még egy darabig így lesz, annak ellenére, hogy a vállalatoknak csak egy kisebb része, egyes felmérések szerint 37 százaléka használ felhő infrastruktúrát.
A KÜRT kutató-fejlesztő munkatársai szerint a vállalatok számára a „közüzemszerű” működést megalapozó cloud előnyei ismertek. Az infrastruktúra gyorsan változtatható, kényelmes és rugalmas hozzáférést biztosít, könnyen használható és bármilyen eszközről bárhonnan elérhető. Az előnyök azonban kockázatokat is rejtenek magukban, hiszen a felhasználó nem tudhatja, hogy ki felügyeli féltett magánjellegű, vagy vállalati adatait. Azt sem lehet tudni, hogy az adott másodpercben épp hol találhatóak az adatok, hiszen a nagy szolgáltatók a szerver-kapacitás kiegyenlítése érdekében folyamatosan mozgatják az adattömeget tárhelyről-tárhelyre. Mindezekből egyenesen következik, hogy az adatok biztonsága könnyen sérülhet, de legalábbis új kihívásokat jelent a bizalmasság, a sértetlenség és a rendelkezésre állás biztosítása a felhő alapú környezetben.
A KÜRT kutató-fejlesztő laborja évek óta foglalkozik a cloud technológiával járó kockázatok és sérülékenységek vizsgálatával. Az iparági trendeket, valamint saját ügyfelei révén szerzett tapasztalatait alapul véve a KÜRT olyan projektet indított, amely a hazai vállalatok cloud felhasználási lehetőségeit, és a ma még nem ismert biztonsági kockázatait és megoldási alternatíváit vizsgálja.
A közel egy éve indult projektben a KÜRT megteremtette saját cloud infrastruktúráját, itt a vállalatok saját belső fejlesztéseikhez erőforrást, helyet bérelhetnek. Ezzel jelentős beruházási kényszertől kímélhetik meg magukat, és tesztelhetik, hogy alkalmazásaik készen állnak-e, ha nem is a mennybe szállni, de a felhőben futásra. Az alkalmazásokat speciális biztonsági “törésteszteknek” vethetik alá, az alkalmazás-sérülékenység vizsgáló laborban. A sérülékenység vizsgálatot az ügyfél által a felhőbe telepített, emulált rendszeren végzik, amivel biztosítható, hogy az éles rendszer érintetlen maradjon a vizsgálat során, így elkerülhetők az esetleges problémák.
„A KÜRT mindig is élen járt a vezető technológiák alkalmazásában és ezekre építette üzleti szolgáltatásait. A biztonságos cloud alapú rendszerek fejlesztése és kutatása jól illeszkedik ebbe a sorba, illetve kiválóan kapcsolódik olyan meglévő üzleti szolgáltatásainkhoz, mint például a virtuális rendszerek kialakítása, auditja ügyfeleinknél” – nyilatkozta Kürti Sándor, a KÜRT Zrt. elnöke. Forrás: Biztonságpiac.hu